X
 28.09.2018 Забава

Причина плус да ги спакувате куферите и да се упатите кон Швајцарија

Првата асоцијација кога некој ќе ја спомене Швајцарија обично се чоколадите, Алпите, банките и одличните часовници. Постојат многу работи кои веројатно не сте ги знаеле, како продажбата на фонду и најголемото „тоблероне“ во светот.

Овие работи уште повеќе ќе ве натераат да ја засакате Швајцарија, а желбата да се преселите таму ќе ви биде уште поголема.Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава