X
 28.12.2021 Живот

ЈСП ги враќа ноќните линии

Од денеска се враќаат во функција ноќните линии, соопштија од Јавното сообраќајно претпријатие - Скопје.

Оттаму додаваат дека ќе има ноќен превоз за следните линии: 2, 5, 7, 22, 24, 41, 50, 57, 61, 63 и 65В. Автобуските линии 2, 22, 24, 41, 57 и 65В ќе сообраќаат секој ден, а преостанатите ќе бидат во функција во деновите од викендот или комбинирано, како и за време на празниците.

Прегледот на возниот ред и трасите на линиите може да го видите на страницата на ЈСП.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот