X
 29.07.2017 Наука

Што се случува кога имате потрес на мозокот?

Колку се опасни потресите на мозокот? Одговорот е комплициран и лежи во тоа како мозокот одговара кога нешто го удира. Клифорд Робинс од „ТЕДЕд“ објаснува како функционираат.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука