X
 29.09.2023 Уметност

Најубавите балади на сите времиња според вештачката интелигенција

Алатката за вештачка интелигенција „Чет-ГПТ“ може да одговори на многу прашања. Меѓу другото, алатката ќе ви понуди и листа со најдобри балади на сите времиња доколку го побарате тоа. Еве кои се најубавите балади на сите времиња според „Чет-ГПТ“.

1. „Imagine“ од Џон Ленон


2. „Bohemian rhapsody“ од „Квин“


3. „My heart will go on“ од Селин Дион


4. „Hotel California“ од „Иглс“


5. „Yesterday“ од „Битлси“


6. „I will always love you“ од Витни Хјустон


7. „Tears in heaven“ од Ерик Клептон


8. „Nothing compares 2 U“ од Шинед О'Конор


9. „A whiter shade of pale“ од „Прокол харум“


10. „November rain“ од „Ганс-ен-роузес“


Извор: Ekapija
Насловна фотографија: Pixabay
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност