X
 30.01.2023 Забава

Мечка си направила 400 селфиња

Кога една љубопитна мечка наишла на камера во близина на Болдер, Колорадо, тоа резултирало со стотици селфиња.

Којоти, дабари, пуми, црни мечки, секакви видови птици и многу други суштества живеат во околината на овој американски град и тамошниот оддел за околината и парковите ги следи со поставени камери. Тие биле вчудовидени кога провериле една од многуте камери и виделе дека од вкупно 580 фотографии околу 400 биле од една мечка.

Повеќето животни не ги забележуваат камерите, но службениците велат дека оваа мечка изгледа била маѓепсана од камерата. Фотографиите ги насмеале, па решиле да ги споделат.

Мечката може да се види од повеќе агли. Уживајте во фотографиите.

Извор: Guardian
Подготвил: Билјана Арсовска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава