X
 30.09.2018 Култура

Андреа Бочели повторно воодушевува - Овој пат со емотивен дует со неговиот син

Италијанскиот тенор Андреа Бочели е еден од најпознатите оперски пејачи, како во Италија, така и во светот. Неодамна, своите фанови ги воодушеви со дует со синот Матео, а пораката на песната ќе ја сфатат токму родителите.

-Секој кој е родител, кој ја познава драгоцената одговорност што ја имаат мајката и таткото, целосно ќе го сфатат значењето што за мене го има оваа песна. „Fall On Me“, е првиот дует што го пејам со својот син Матео - пишува Андреа Бочели, на неговиот фејсбук-профил.Бочели има три деца: 23-годишниот Амос и 20-годишниот Матео од првиот брак со Енрика Сензати, и 6-годишната ќеркичка Вирџинија со сегашната сопруга, актерката и продуценкта Вероника Берти.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура