X
 01.01.2019 Култура

Десет идеални филма за првото јануарско утро

По отворањето на подароците, новогодишната вечера и сета еуфорија која полека поминува, први јануари е создаден за фамилијарен собир и гледање некој добар филм.

Изберете некој од овие филмови и гледајте го заедно со вашите најблиски. Некои можеби ви се изгледани, но можеби ќе сакате да ги погледнете по втор пат.

1. „Love actually“2. „Home alone“3. „Trading places“4. „It’s a Wonderful Life“5. „Die hard“6. „Ко то тамо пева“7. „Ми нисмо анђели 1“8. „Зона Замфирова“9. „Лајање на звезде“10. „Није лако са мушкарцима“

Подготвил: Билјана Арсовска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура