X
 03.08.2018 Култура

Најубавите библиотеки во светот низ фотографии

Италијанскиот фотограф Масимо Листри патувал насекаде низ светот, посетувајќи некои од најстарите библиотеки, што откриваат вистинско богатство на уникатна и имагинативна архитектура.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура