X
 05.10.2021 Технологија

Ако „Фејсбук“ сѐ уште не ви функционира добро на телефон, пробајте го овој едноставен трик

Во текот на вчерашниот ден паднаа „Фејсбук“, „Вацап“ и „Инстаграм“. Проблемот со пристапот почнаа по 17 часот, но околу 17:40 часот услугите на „Фејсбук“ целосно паднаа.

„Фејсбук“ ја обвини погрешната промена на конфигурацијата за речиси шестчасовната блокада што спречи 3,5 милијарди од нивните корисници да пристапат на социјалните медиуми и услугите за пораки како што се „Вацап“, „Инстаграм“ и „Месинџер“.

„Фејсбук“ се врати по неколку часа, но некои корисници и понатаму имаат проблем со некои услуги.

Ако имате проблеми со ажурирањето на вашата почетна страница на „Фејсбук“ и „Инстаграм“ на вашиот мобилен телефон, исклучете се од мрежата, а потоа рестартирајте го вашиот мобилен уред.

Извор: 6yka.com
Фото: Freepik
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија