X
 09.09.2018 Образование

Децата разочарани, родителите лути. За 5 години им се смениле 10 наставнички

На ученици од петто одделение од Основното училиште „Панајот Гиновски“ од скопската општина Бутел за пет години им се смениле дури 10 наставнички, пренесува Деца.мк. Класот од 17 ученици, кои посетуваат целодневна настава, и оваа учебна година ја почнал со нова наставничка – десетта по ред. Претходната добила отказ.

Прочитајте ја во целост информацијата на ОВОЈ ЛИНК

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование