X
 09.10.2018 Живот

Тина Дамеска, психолог: Родителите денес се „поврзани“, но осамени, амбициозни, но уморни...

Ведра, пријатна и срдечно насмеана се првите работи што ќе ги забележите кај Дамеска (Доковска), психолог, семеен и системски психотерапевт. Ја прашавме какви се родителите денес, со какви предизвици се соочуваат, за што бараат помош. Но, поразговаравме и за тоа дали е психолог и дома и на улица, колку оваа професија е предност, што е она што може да ја извади од кожа, а што може да ја вивне во облаци...

Разговорот прочитајте го на Деца.мк, на ОВОЈ ЛИНК

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот