X
 10.03.2016 Технологија

Реакцијата на децата на "Windows 95" ќе направи да се почувствувате навистина старо

Поминаа повеќе од 20 години од првото лансирање на „Windows 95“ - а најдобар начин за потсетување е да ја погледнете реакцијата на тинејџерите родени после 2000 година како тие се обидуваат да работат на овој оперативен систем.

„Вревата е доста интересна. Мислам дека не сум слушнала претходно во мојот живот компјутер да прави ваква врева“, вели едно од децата.

„Праисториски! Како диносаурус!“.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија