X
 11.06.2020 Образование

Од 15 јуни студентите ќе можат да се иселат од студентските домови во Скопје

Студентите сместени во државните студентски домови во Скопје од понеделник (15 јуни) ќе можат да се иселат од објектите во кои беа сместени во тековната академска година. Владата синоќа го усвои и протоколот за иселување.

Студентите со недели јавно прашуваа кога ќе можат да се отселат, со оглед на тоа дека поради пандемијата на Ковид-19, мораа уште во март да ги напуштат студентските домови. 

Иселувањето ќе се реализира до 3 јули, во работните денови од 8 до 16 часот.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование