X
 13.04.2021 Култура

Како тече реставрацијата на Нотр Дам по пожарот од пред две години?

Поминаа две години од пожарот што ја зафати катедралата Нотр Дам во Париз.

Пожарот се случи на 15 април 2019 г. и веројатно беше предизвикан од проблем со електриката. Реставрацијата на катедралата е во тек, а видео од Си-ен-ен покажува што вклучува таа. Според видеото, реставрацијата би можела да трае со години.Автор: Синед Бејкер
Извор: insider.com
Фото: Wikipedia
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура