X
 13.05.2015 Живот

Како 60 дена јога влијаат врз вашето тело и ум?

Јогата стана дел од животот скоро на секој човек. Дали некогаш сте се запрашале која е ефикасноста на јогата? Во ова видео, група од луѓе кои прв пат вежбаат јога, се одлучуваат да ја применуваат 60 дена и ги покажуваат нивните резултати.

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот