X
 13.06.2017 Култура

Момент на инспирација: Изуми кои го променија светот и паричникот на изумителите

Големите и малите светски изуми можат да го променат светот, но и паричникот на изумителите. Овој пат ви пренесуваме приказни за 10 изуми кои преку ноќ го освоија светот. Иако не ги прославија своите изумители, сепак и тоа како ги збогатија.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура