X
 10.01.2015 Култура

Што му недостасува на "Хобитот"?


Патрик Ротфус е писател најпознат по својата серија книги „The Kingkiller chronicle“. Во едно интервју, тој го открива најголемиот проблем со „Хобитот“. Секако, недостатокот се однесува само на книгата. Што вели тој?


Во интервјуто тој зборува и за бајките и она што е проблем со нив. Целото погледнете го во продолжение.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура