X
 17.02.2015 Образование

Пленумците од УКЛО го прогласија Техничкиот факултет за автономна зона

Студентскиот пленум од УКЛО, прогласи автономна зона на техничкиот факултет. Како што велат тие, Техничкиот факултет е под окупација поради тоа што властите и после 4 месеци останаа глуви на нивните барања.

 

gal

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование