X
 19.02.2015 Култура

Реално место како од замислена руска бајка


Доколку сакате руски бајки, впрочем, доколку сакате бајки и уникатни и прекрасни места не треба да ги прескокнете овие фотографии. Се работи за мала црква која се наоѓа на мало островче среде големо езеро.

Местото било изградено во 2000 година. Тоa е близу до Санкт Петерзбург и до границата со Финска.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура