X
 28.02.2015 Култура

"Гушни ја реткоста" - јавните личности и луѓето со ретки болести

Ви претставуваме фотографии од изложбата „Гушни ја реткоста“ по повод Денот на ретки болести. Изложбата беше дело на платформата за активизам „Лице в лице“, во соработка со „Холистик“, со поддршка на организацијата „Живот со предизвици“ и Националната алијанса за ретки болести на Република Македонија. 

 

познати

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура