X
 05.03.2015 Образование

190 бесплатни онлајн-курсеви кои започнуваат месецов


Ние би сакале само да ве потсетиме дека образованието не се добива само во училници, ами и на интернет. Згора на тоа, ова второво најчесто е бесплатно. Па, одберете си курс кој започнува месецов и надградувајте се.

Ги има дури 190 кои започнуваат во март. Тука има нешто од литературата и пишувањето, историјата, но и науките.Сите разгледајте ги ОВДЕ.


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование