X
 09.03.2015 Култура

Дали технологијата не' менува?

Дали технологијата не' променила? Со еден збор: Да.


Меѓутоа, се' што правиме отсекогаш не' менувало бидејќи нашиот мозок е способен за тоа. Во последната серија видеа од Би-Би-Си се зборува токму за тоа.

Видеата објаснуваат како технологијата не' менува и какви се нејзините последици на животот.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура