X
 10.03.2015 Култура

Најдобрите книги во последните две децении


Иако ни се чини дека се' што читаме е фикција, доколку внимателно погледнеме на полиците ќе забележиме дека има голем број книги кои припаѓаат на „нефикцијата“ или на реалноста. Тука се наоѓаат автобиографиите, историите и книгите кои раскажуваат вистински приказни.

Ова се насловите кои добија најдобри коментари во текот на изминатите дваесет години.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура