X
 26.11.2015 Култура

Најдобрите новогодишни реклами

До „Black friday“ останаа уште точно две недели, а големите комапнии во Велика Британија веќе започнаа со новогодишната трка за купувачите, создавајќи интересни и семејни маркетиншки кампањи.

 

reklami


Според последните истражувања на британската агенција „NetMums“ во која учествувале 1.000 семејства, за најдобра реклама е прогласена рекламата на германската компанија „Aldi“. Погледнете ги останатите најдобри реклами.

 


Aldi

 

 

John Lewis

 

 

M&S


 

Boots

 

 

Asda


 

Lidl

 

 

Waitrose

 

 

Debenhams

 

 

Argos

 

 

Tesco

 

Во анкетата не се најде високобуџетната реклама на „Sainsbury's“, меѓутоа дефинитивно би била една од најдобрите. 

 


Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура