X
 02.04.2015 Култура

Првите епизоди од популарните серии кои не биле прикажани пред јавноста


Секоја серија започнува со таканаречената „пилот-епизода“. Но, првата епизода која ја гледа јавноста не е секогаш првата епизода која била снимена. Понекогаш, телевизиската станица решава да не ја објави првата епизода, а понекогаш режисерите ги менуваат актерите. Честопати, причините се сосема различни.

Мислите дека пропуштате епизода од вашата омилена серија? Проверете помеѓу видеата подолу.

„Sherlock“„Gilligan's island“„The big bang theory“„The Munsters“„Buffy the vampire slayer“„All in the family“„Family guy“„30 rock“„Star trek“
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура