X
 28.07.2018 Култура

Пред да станат славни - Аудициите на актерите од серијата „Игра на троновите“

Нетрпеливи сте за новата сезона и финалето од серијата „Игра на троновите“? Додека не пронајдете нов материјал што ќе ви го привлече вниманието, дознајте како ѕвездите од серијата ги добиле своите улоги.

За почеток погледнете како изгледале аудиците на Мејси Вилијамс, Гвендлоин Кристи, Кристофер Хивју, Џон Бредли и останатите пред да ги добијат улогите во светски познатата серија.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура