X
 11.04.2015 Култура

Која е земјата која најмногу нелегално ја симнувала "Game of thrones"?

Според анти-пиратериската компанија „Irdeto“, серијата „Game of thrones“ е најпиратирана серија во светот.

 

1


Пред премиерата на првата епизода од петтата сезона овој викенд, компанијата открива дека Бразил е земјата која има највисок број на нелегални симнувања на епизодите на „Game of thrones“.

 

1

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура