X
 16.04.2015 Култура

Снимки од аудициите на познатите ѕвезди од "Game of thrones"

Серијата на НВО „Game of thrones“ стана еден вид на културно мерило или критерум такашто сега на секој гледач и обожавател на серијата му е тешко да ги одвои ликовите од актерите кои ги донесоа во „живот“.

 

arija


Но, иако звучи невозможно и нереално, сепак постоело време кога овие луѓе морале да ги придобијат продуцентите на серијата за да им дадат шанса пред камерата. Ви нудиме неколку снимки од аудициите на познатите личности.

Софи Тарнер и Мејси Вилијамс на аудиција за улогите на Санса и Арија Старк

 

Џејсон Момоа на аудиција за улогата на Кал Дрого


 

Рори МекКен на аудиција за улогата на Сендор Клигејн „Загарот“


 

Конан Стивенс на аудиција за улогата на Грегор Клигејн „Планината“


 

Емилија Кларк на аудиција за улогата на Елизабет Муреј во филмот „Belle“

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура