X
 18.04.2015 Култура

Погледнете го трејлерот за долгоочекуваниот "Batman v. Superman: Dawn of Justice"

Во четвртокот на интернет се појави трејлерот на долгоочекуваниот филм „Batman v Superman: Dawn of Justice“ иако трејлерот оригинално беше закажан за објавување дури следната недела.

 

5


Од трејлерот дознаваме дека Супермен станал доста контроверзна фигура во градот.

„Ѓаволите не доаѓаат од пеколот под нас... тие доаѓаат од небото“, вели гласот кој го презентира трејлерот.

Видеото завршува со неколку снимки од Бетмен во она што изгледа како соочување со Супермен. 

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура