X
 25.04.2015 Култура

Најнеобичните библиотеки во светот


Вистинското место на секоја книга е во раката. Сè друго е опционално и не е толку битно. Така, може да чувате книги во тенкови или пак во куќарки на дрво, сè додека подоцна ги искористите за читање.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура