X
 26.04.2015 Култура

Ретки фотографии во боја од Англија во 1920-те


„National geographic“ испратиле фотограф во Англија за време на 1920-те и 1930-те години. Фотографот Клифтон Р. Адамс имал задача да ги документира фармите, селата, градовите и луѓето во нив. Фотографиите изгледаат фантастично.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура