X
 23.05.2015 Култура

Ситните работи кои ни го разубавуваат секојдневието


Јапонскиот илустратор Маори Сакаи е мајстор кога станува збор за создавањето шармантни и прекрасни гифови кои покажуваат топли и пријатни секојдневни моменти. На некои од неговите гифови гледаме весели секојдневни моменти, додека други се малку хумористични.

- Има убавина во природата и секојдневните искуства. Мислам дека среќата е состојба на умот, не парите, вели тој.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура