X
 09.06.2015 Култура

Најинспиративните мисли кои ни ги остави Стив Џобс


Стив Џобс ќе остане запомнет како одличен иноватор, брилијантен претприемач и легендарен визионер. Поранешниот извршен директор на „Apple“ беше сметан за одличен лидер и вистинска легенда. Сега со нас остануваат неговите мисли за успехот, грешките, интуицијата и животот.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура