X
 26.06.2015 Забава

Доколку интернетот никогаш не постоеше

Каков би бил светот доколку интернетот не беше измислен? Краткиот филм подолу раскажан од Стивен Фрај го опишува токму тоа сценарио. Интересно е што во видеото ги гледаме основачите на најголемите апликации и интернет-страници како Џими Вејлс, Мајкл Блумберг и Аријана Хафингтон.

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава