X
 29.06.2015 Технологија

Нов паметен телефон со 4-пати помоќна батерија


Мобилните продавачи направиле многу иновативни работи во поглед на развитокот на мобилната технологија. Меѓутоа, најголемиот проблем сè уште е во батеријата кога станува збор за овие телефони. Се чини дека и за тоа наскоро ќе имаме решение.

Новиот телефон на „Oukitel“ има 4 пати поголем капацитет на батеријата од останатите смартфони и може да се полни за краток период во текот на викендот, а потоа да се користи во текот на целата работна недела.

Новиот телефон сè уште не е излезен во јавноста, но се претпоставува дека ќе работи на „Android 5.1 Lollipop“.

Од фотографиите може да се види како ќе изгледа овој телефон.

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија