X
 29.06.2015 Технологија

Зошто треба да се плашиме од вештачката интелигенција?

Дали ни се допаѓало или не, вештачката интелигенција доаѓа. Прашање на време е само кога. Видеото подолу покажува зошто треба да се плашиме од неа.

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија