X
 25.07.2015 Образование

Како да научите било што на интернет?

Некои од нас најдобро учат во училница, но некои не се наоѓаат во оваа категорија. Сепак, дури и доколку не ја сакате училницата, може да го сакате учењето. Сè што треба да направите е да го пронајдете вистинското место за учење и вистинскиот начин за учење.

Џон Грин е автор и водител на онлајн-серија од едукативни видеа. Во неговиот ТЕД-говор со нас го споделува светот на учењето кој го наоѓа на интернет.

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование