X
 08.08.2015 Култура

Битолската архитектура и нејзините убавини

Ви ја претставувам битолската архитектура која изобилува со убавини, богата историја и впечатливост.

 

ubavina

 

Линк до галерија.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура