X
 09.08.2015 Култура

Книги претворени во неверојатни уметнички скулптури

Уметниците пронаоѓаат начини преку кои не` тераат да ги користиме книги меѓутоа не само за читање.

 

книги


Книгите се веќе еден вид на уметност, меѓутоа некои од овие уметници ги користат за да создадат ремек дело. Од енциклопедии, па се` до книгите на Хари Потер и класиците како „Том Соер“, овие книги се искористени за да се создадат вистински уметнички скулптури.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура