X
 20.08.2015 Култура

Најубавата грчка храна која треба да ја пробате

Грција изобилува со доста богата кујна, иако повеќето видови на храна имаат навистина чудни имиња. Ви нудиме листа на јадења кои дефинитивно треба да ги пробате додека сте на одмор.

 

hrana

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура