X
 24.08.2015 Наука

Настани и состојби кои никој не може да ги објасни


Секоја година, науката докажува нешто што општеството порано не можело да го замисли како вистинито. Но, за секоја откриена информација има неколку нерешени загатки кои чекаат да бидат решени, како овие...

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука