X
 26.08.2015 Живот

Најкреативното резиме за работа кое сте го виделе досега


Корисникот на „Имгур“ MrDeepImmersion конкурира за работа за „Wizards of the coast“, најдобро познати по игрите како „Magic the gathering“ и „Dungeons and dragons“.

Тој има добро резиме, со оглед на тоа што работел како дизајнер во „Дизни“, но оваа работна положба барала уште поголема креативност, па тој се одлучил да докаже дека го поседува токму тоа. Затоа, тој го направил резимето над сите резимиња.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот