X
 26.08.2015 Уметност

Песочни скулптури - вистински уметнички дела

Кога страста кон уметноста ќе „удри“, замоците од песок повеќе не се нешто вообичаено, туку огромни уметнички дела.

 

песок

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност