X
 28.08.2015 Култура

Забавниот одговор на Далај Лама

Во текот на емисијата во која Далај Лама зборуваше за сочувството и други животни мудрости, додека гледачите му поставуваа прашања, тој доби едно доста интересно, на кое даде комичен одговор.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура