X
 30.08.2015 Култура

Најфотографираните локации во светот


Постои едно златно правило кај сите што патуваат: Ако не сте направиле фотографија, никогаш не сте биле таму. Доколку ова е точно, тогаш веројатно најфотографираните места се и најпосетувани. „Sightsmap“ неодамна пресмета кои се најфотографирани места во светот користејќи апликација на „Google“.

Меѓу првите десет има места во Италија, Унгарија, Франција, САД итн. Најфотографираните 10 места во светот пронајдете ги во галеријата.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура