X
 09.09.2015 Технологија

Погледнете ги сите новости од денешниот настан на Apple

Доколку некогаш сте имале можност да го погледнете настанот на Apple, веројатно ја знаете процедурата.

 

2


Обично, Тим Кук излегува на сцена и кажува некои бројки - успехот на продадени iPhone-и, успехот на продажба на мало итн. Потоа ги претставува новите производи со што започнува вистинското разоткривање.

Но, пред да започне со новите функции, спецификации и слично, компанијата често пати покажува видео за тоа како iPhone-от, iPad-ot или apple телевизорот биле направени со доста внимание кон деталите и со огромна контрола.

На кратко видеата ви го даваат сето тоа.


iPhone 6s 

Apple watch


 

 

Ipad Pro 

Apple Pencil


 

Apple TV

 


Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија