X
 01.10.2015 Технологија

Споредба на камерите на сите ајфони досега


Секој нов напредок во технологијата ја подобрил камерата во секој нов ајфон кој излегол во последните осум години. Новата камера од 12 мегапиксели на новиот ајфон не е исклучок. „Snap snap snap“ направи споредба на камерите на сите ајфони кои излегоа досега.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија