X
 12.10.2015 Образование

Два дена по врнежите, во "Гоце"...

Два дена по обилните дождови, ситуацијата во студентскиот дом" Гоце Делчев"  според фотографиите кои се објавени на социјалните мрежи е крајно непријатна.

Условите од катастрофални сега се еден "левел" погоре, катаклизмични. Фотографиите сведочат за тоа колкава е штетата од врнежите. А замислете, доаѓа зима...

ГАЛЕРИЈА

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование