X
 22.10.2015 Уметност

Познатите знаменитости прикажани на креативен начин

Доста креативен, оригинален и интересен начин на прикажување на познатите знаменитости низ светот преку користење на секојдневни предмети.  Дефинитивно, доста поуникатно од здодевните и клише фотографии од познатите места низ светот.

 

бен

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност