X
 02.11.2015 Култура

Фотографии од Сирија пред 50 годиниВака изгледа Дамаск, главниот град на Сирија, денес, во 2015 година. Сирија е место на еден од најлошите конфликти на Земјата во последните 4 и пол години.


Пред 50 години, животот во Сирија бил мирен и спокоен, доколку судиме според фотографиите.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура